Суть лікування пульпіту полягає у видаленні судинно-нервового пучка і герметичному заповненні кореневих каналів пломбувальними матеріалами. Коронкова частина зуба відновлюється за допомогою пломби. Видалення пульпи — єдиний спосіб зняти зубний біль при пульпіті і не допустити переходу запального процесу на тканини періодонта. Завдяки використанню сучасних анестетиків під час лікування пацієнт абсолютно не відчуває дискомфорту.

Що таке пульпіт?

Пульпіт — це запалення внутрішніх тканин зуба (пульпи). Пульпа пронизана кровоносними судинами і нервовими закінченнями, тому її запалення викликає біль, нерідко посилюється в нічний час доби. Основна причина розвитку пульпіту — проникнення в порожнину зуба хвороботворних мікробів, в основному, стрептококів і стафілококів. Як правило, пульпіт є ускладнення карієсу, оскільки бактерії проникають в пульпу саме через каріозні вогнища. Стоматологи розрізняють гострий і хронічний, а також дифузний, фіброзний, гіпертрофічний, гнійний пульпіт. У дітей зустрічається пульпіт молочних зубів

Методи лікування запалення зубного нерва і м'яких тканин навколо нього

Вилікувати пульпіт консервативним методом, із збереженням пульпи, можна тільки в дитячому віці. Лікар закладає в порожнину зуба протимікробні, протизапальні і регенеруючі засоби. Мета лікування — купірувати запальний процес.

Лікування пульпіту у дорослих можливо тільки хірургічно, методом вітальної екстирпації. Вітальна екстирпація — це видалення пульпи без її попереднього умертвіння миш'яком і препаратами аналогічної дії. Такі методи і препарати не використовуються в сучасній стоматології через їх високу токсичність.

Лікар видаляє пульпу повністю, в порожнині зуба і кореневих каналах не повинно залишатися її фрагментів — це призведе до нового загострення запального процесу. Після якісно проведеної екстирпації судинно-нервового пучка і якісної обробки кореневих каналів біль припиняється назавжди.

Ціни на лікування пульпіту

 • Консультація безкоштовно
 • 1 канальний зуб 800 грн.
 • 2 канальный зуб 1300 грн.
 • 3 канальний зуб 1800 грн.
 • 4 канальний зуб 2300 грн.
Записатися на консультацію

  Етапи лікування пульпіту

  Обстеження і діагностика

  1. Огляд ротової порожнини, інструментальний стоматологічний огляд.

  2. Перевірка реакції зуба на температурні подразники, електроодонтодіагностика.

  3. Рентгенографія зуба для оцінки стану м'яких тканин, коренів і періодонта.

  Ендодонтичне лікування

  1. Ін'єкція знеболюючого препарату.

  2. Ізоляція зуба.

  3. Розтин порожнини зуба.

  4. Видалення пульпи за допомогою спеціального інструменту (пульпоекстрактори).

  5. Розширення і промивка каналів, обробка каналів протизапальними засобами.

  Установка тимчасовоі пломби

  1. Лікар закладає а канали протизапальну пасту.

  2. Порожнина зуба закривається тимчасовою пломбою.

  Установка постійної пломби

  1. Видалення тимчасової пломби і ліків з кореневих каналів.

  2. Пломбування кореневих каналів.

  3. Відновлення коронкової частини зуба за допомогою постійної пломби.

  Відгуки наших пацієнтів

  Я пришла с проблемой, которую другой врач не смог решить!В этом кабинете есть и необходимое оборудование для диагностики и лечения, и самое главное грамотный,внимательный специалист!Благодарю Сергея Мищенко за то,что он на своём месте!Всем здоровых улыбок🌞

  Ольга Куплевацкая

  Сергей Владимирович, спасибо Вам за такое внимательное отношение! За профессионализм!!! За тщательность, с которой Вы подходите к своей работе! Кажется,что пока Вам самому не понравится результат - не отпустите! 😂. Спасибо! И всем рекомендую!!!

  Виктория Калашникова

  Наблюдаюсь у Сергея Владимировича не первый год. Очень ему доверяю, доктор всегда тактичный, подробно рассказывает об особенностях процедуры, о всех деталях, чувствуется что он профессионал которому можно довериться. Делает быстро, а главное безболезненно и качественно! Спасибо, доктор !

  Арина Титова

  Сергей - высококлассный специалист с огромным опытом работы. Он отличается профессионализмом и индивидуальным подходом к каждому пациенту. Результат процедур всегда превосходит ожидания! Не меняю стоматолога уже 25 лет.

  Елена Николаева

  Каждый год прохожу здесь комплекс гигиены, а также полировку и проф.чистку зубов, которую выполняет Инна, позитивный врач с хорошей квалификацией. Всегда остаюсь доволен её работой) Большим плюсом является то, что во время работы с клиентом Инна грамотно и понятно объясняет каждый шаг своих действий, а сам визит проходит в лёгкой и непринуждённой атмосфере.

  Дмитрий Л.

  Популярні питання і відповіді

  Лікар може спробувати зберегти пульпу, якщо мова йде про пульпіті молочного зуба у дитини. У дорослих запалений нерв підлягає обов’язковому видаленню. Якщо запальний процес перейде на тканини періодонта, ризик втратити зуб буде значно вище. Якісне лікування кореневих каналів зуба дозволяє зберегти його на довгий час.

  Пульпіт завжди супроводжується гострими тривалими болями, в той час як його лікування проходить абсолютно безболісно. Під впливом анестезії передача больових імпульсів в мозок блокується. Дискомфортних відчуттів не викликає навіть укол, оскільки лікар обробляє місце ін’єкції знеболюючим гелем.

  Якщо в кореневих каналах розвинувся запальний процес, і особливо, якщо з’явився гній, лікар обов’язково встановить в порожнину зуба ліки, щоб усунути патологічний процес, і закриє його тимчасовою пломбою. Постійну пломбу можна буде встановити тільки через кілька днів. В середньому, пульпіт лікується за 1-2 відвідування.

  Вартість лікування пульпіту залежить від кількості каналів. Наприклад, різці (передні зуби) найчастіше мають один канал, а моляри (жувальні зуби) — 2-3. Кожен канал має бути ретельно оброблений, продезінфікований і запломбований. Тому вартість лікування трьохканальних зубів трохи вище.

  Лікар-стоматолог Міщенко

  “На прийомі простою і зрозумілою мовою розповім про вашу проблему і запропоную варіанти її вирішення.”

  Міщенко С.B. Керівник клініки - Сергій Володимирович Міщенко, стаж стоматологічної практики — 23 роки. Напрямки: лікування та протезування зубів, естетична стоматологія, лікування захворювань пародонту
  Client Image

  Записатися на консультацію

  Запишіться на безкоштовну консультацію в нашій стоматології або задайте питання лікарю в вайбер або телеграм.