Зубне протезування виконують при відсутності одного або декількох зубів або при значному їх руйнуванні. Основна функція зубного протеза — надати зубу природну естетичну форму, рівномірно розподілити навантаження на всю зубощелепну систему, попередити подальше руйнування, зміщення і розхитування сусідніх зубів.

При виготовленні конструкцій ми використовуємо міцні і гіпоалергенні матеріали, що дають хороший естетичний результат і довго зберігають свої функції. Кваліфікація і досвід стоматолога, якість підготовки, точне дотримання протоколу процедури гарантує відмінну фіксацію протеза і психологічний комфорт при його носінні. Залежно від показань і ваших побажань ви можете вибрати знімну або незнімну конструкцію.

do_001 posle_001

Види протезів зубів

Коронки зміцнюють і зберігають зуб при повному або значному його руйнуванні, а також патологічної стертості твердих тканин.

Види зубних коронок:

  • Безметалеві. Мають високу сумісність з тканинами зуба, гіпоалергенні, легкі і сприймаються, як природний зуб, прозорі, за властивостями близькі до зубної емалі. Коронки такого типу — ідеальний варіант для протезування передніх зубів.
  • Металокерамічні. Складаються з металевого каркаса, зовні покриті керамічним матеріалом. Зносостійкі, не змінюють колір з часом, але програють в естетиці безметалевим, тому їх краще ставити на зуби поза зоною посмішки.
  • Металеві. Виготовляють з різних матеріалів і сплавів. Міцні та довговічні — служать до 20 років. Не підходять для пацієнтів з алергією на метал. Мають не дуже естетичний вигляд, тому їх встановлюють на далекі зуби, які непомітні при посмішці і розмові.

Призначені для заповнення великих каріозних порожнин. Щільно прилягають до порожнини зуба, повністю імітують його жувальну поверхню, не дають усадку, не змінюють колір з часом. Виготовляють їх з надміцного матеріалу — оксиду цирконію або кераміки.

Мостовидний протез виготовляють з металу, кераміки, пластику або комбінованих матеріалів. Термін служби — близько 10 років.

Імплантація можлива при одиничної і повної втрати зубів. Імпланти встановлюють в кісткову тканину щелепи на місці втраченого зуба, зверху встановлюють коронки або протези. Це ідеальний варіант для пацієнтів, які через алергію чи психологічний дискомфорт не можуть використовувати знімні і незнімні протези.

Імпланти мають хорошу біосумісність з тканинами зуба, зберігають власні сусідні зуби. Вони надійні і зручні, а естетичними функціональних якостями не поступаються природним здоровим зубам. Окрім переваг є і недолік — ціна якісних імплантів досить висока.

Встановлюють при повній і частковій адентії. Бувають частково-знімні, знімні і іммедіат-протези (тимчасові конструкції, які встановлюють після видалення зуба). Знімні протези можуть фіксуватися на яснах, власних зубах або імплантатах.

Види знімних зубних протезів:

  • Пластинчастий протез. Кріпиться шляхом щільного прилягання до ясен. Виготовляють з нейлону, полімеру, акрилової пластмаси, термопластмаси. Має хорошу біосумісність, недорогий, але при цьому добре зберігає естетичні якості. Довговічність — не більше 5 років.
  • Бюгельний зубний протез. Дугоподібна конструкція з металевою основою, до якої прикріплені штучні зуби. Міцний, надійний, має менш громіздкий базис, пропорційно розподіляє навантаження на кістку, ясна і зуби, виключає необхідність обточування сусідніх зубів. Термін експлуатації від 5 до 7 років і довше.

Ціни на протезування зубів

  • Цирконієві коронки від 7000 грн.
  • Знімні протези від 7500 грн.
  • Протезування на імплантатах від 4000 грн.
  • Протезування E-max від 7000 грн.
  • Частковий знімний протез на 1-4 зуба (Valplast) 4000 грн.
  • Повний знімний пластинковий протез з армуванням 4500 грн.
  • Шінірующій бюгель на 1 щелепу 12000 грн.
  • Протезування імплантату безметалловой коронкою з діоксиду цирконію від 6000 грн.
  • Суцільнолита культевая вкладка прямим методом 1000 грн.
  • Керамічна вкладка Е-мах 3500 грн.
  • Керамічні коронки Е-мах 9000 грн.
  • Металокерамічна коронка з плечової масою 3000 грн.
  • Тимчасова коронка тривалого носіння 1000 грн.
  • Тимчасова коронка 600 грн.
  • Зняття відбитка з щелепи А-силіконом 500 грн.
  • Бюгельний протез від 13800 грн.
  • Нейлоновий протез 7000 грн.
  • Металокерамічні коронки 4000 грн.
Записатися на консультацію

    Основні етапи установки зубних протезів

    1. Обстеження

    1. Огляд ротової порожнини.
    2. Компьютерна томограма — найсучасніший метод діагностики з 3Д-візуалізацією всіх зубів і тканин верхньої і нижньої щелепи.
    3. Пародонтограмма — таблиця, в якій лікар фіксує рухливість зубів, глибину зубних кишень, наявність зубних відкладень.
    4. Складання плану лікування.

    2. Підготовка порожнини рота

    1. Професійна гігієна порожнини рота.
    2. Лікування карієсу.
    3. Видалення коренів і зубів за показаннями.

    3. Виготовлення протезів

    1. Обробка зубів під коронки або конструкції, передбачені планом лікування.
    2. Зняття відбитків.
    3. Виготовлення зубних конструкцій в зуботехнічній лабораторії.

    4. Встановлення протезів

    1. Тимчасова або остаточна фіксація протезів на зуби або імпланти.

    Відгуки наших пацієнтів

    Я пришла с проблемой, которую другой врач не смог решить!В этом кабинете есть и необходимое оборудование для диагностики и лечения, и самое главное грамотный,внимательный специалист!Благодарю Сергея Мищенко за то,что он на своём месте!Всем здоровых улыбок🌞

    Ольга Куплевацкая

    Сергей Владимирович, спасибо Вам за такое внимательное отношение! За профессионализм!!! За тщательность, с которой Вы подходите к своей работе! Кажется,что пока Вам самому не понравится результат - не отпустите! 😂. Спасибо! И всем рекомендую!!!

    Виктория Калашникова

    Наблюдаюсь у Сергея Владимировича не первый год. Очень ему доверяю, доктор всегда тактичный, подробно рассказывает об особенностях процедуры, о всех деталях, чувствуется что он профессионал которому можно довериться. Делает быстро, а главное безболезненно и качественно! Спасибо, доктор !

    Арина Титова

    Сергей - высококлассный специалист с огромным опытом работы. Он отличается профессионализмом и индивидуальным подходом к каждому пациенту. Результат процедур всегда превосходит ожидания! Не меняю стоматолога уже 25 лет.

    Елена Николаева

    Каждый год прохожу здесь комплекс гигиены, а также полировку и проф.чистку зубов, которую выполняет Инна, позитивный врач с хорошей квалификацией. Всегда остаюсь доволен её работой) Большим плюсом является то, что во время работы с клиентом Инна грамотно и понятно объясняет каждый шаг своих действий, а сам визит проходит в лёгкой и непринуждённой атмосфере.

    Дмитрий Л.

    Популярні питання і відповіді

    Безметалеві конструкції максимально природно імітують рідні зуби. Відтінок і прозорість матеріалу підбирають з урахуванням кольору своїх зубів, форму — відповідно з будовою ясен і прилеглих зубів.

    Базис знімних конструкцій намагаються виконувати напівпрозорим, завдяки чому протез виглядає природно при розмові і посмішці.

    Якщо протез фіксується металевими кріпленнями, вони можуть бути помітні. Тому в зону посмішки краще ставити протези з замковою або телескопічною фіксацією.

    Який спосіб протезування краще, визначає в кожному конкретному випадку лікар-стоматолог.

    Незнімне протезування використовують для заміщення не більше трьох зубів підряд. Такі протези відрізняються підвищеною міцністю, природним видом, простотою в догляді, підлягають ремонту або корекції.

    Істотний недолік незнімних протезів — це необхідність обточування сусідніх здорових зубів. Виняток — коли протез встановлюють на імплант.

    При малій кількості власних зубів або при небажанні пацієнта обточувати зуби для кріплення протезів віддають перевагу знімному протезуванню.

    Переваги знімних протезів:

    • опорні зуби не травмуються;
    • навантаження пропорційно розподіляється на кістку, власні зуби і ясна;
    • відносно невисока вартість.

    При виборі знімного протезування необхідно враховувати його недоліки:

    • тривалий період адаптації;
    • неможливість повністю зупинити атрофію кісткової тканини;
    • ретельний щоденний гігієнічний догляд;
    • недостатня стійкість до високих навантажень.

    При виборі конструкції лікар-ортопед враховує бажання пацієнта, кількість дефектів в зубному ряду. Це потрібно для того, щоб рівномірно розподілити навантаження на всю зубощелепної систему, забезпечити психологічний комфорт при носінні, естетичний вигляд.

    Вартість протезування визначається в ході персональної консультації, і залежить від кількості зубів, типу протеза і матеріалу, обсягу робіт. Бюгельний протез буде коштувати дорожче, ніж мостовидний або пластинчастий. Він більш компактний, естетичний, зручний у догляді і при носінні.

    Найдорожчий спосіб протезування — імпланти. Висока вартість обумовлена високою ціною титанового імплантанта. Це біосумісна з тканинами зубів штучна опора, яку імплантують в кістку, і потім накривають коронкою. Таке протезування торкається сусідніх зубів, відновлює повноцінно функції жувального апарату і мови, попереджає атрофію кісткових тканин. При цьому протез на імплантах візуально не відрізняється від рідних зубів.

    Точну вартість протезування може назвати лікар після детального огляду ротової порожнини, оглядового рентгенівського знімка.

    Завітайте на безкоштовну 15-хвилинну консультацію в стоматологічну клініку доктора Міщенко. Лікар запропонує всі можливі варіанти зубопротезування, зорієнтує за ціною і термінами лікування. Послуги стоматолога-ортопеда в нашій клініці доступні практично для всіх.

    Найбільш часто пацієнти скаржаться на труднощі адаптації перші місяці. Це дискомфорт і біль при носінні протеза, травмування і запалення ясен, кровоточивість, підвищене слиновиділення, блювотний рефлекс.

    Інші можливі ускладнення протезування:

    • алергічна реакція на матеріал зубної конструкції;
    • порушення мови і смакових відчуттів;
    • утворення карієсу в зубах, які знаходяться під протезом;
    • неприємний смак металу в роті при протезуванні суцільнолитими і металокерамічними конструкціями;
    • головний біль;
    • безсоння.

    Для того, щоб мінімізувати ризик ускладнень, важливо грамотно підібрати тип протеза з урахуванням всіх індивідуальних особливостей, зняти максимально точний відбиток, коректно встановити конструкцію.

    Після установки протезів в нашій клініці подібні явища виникають рідко. Ми співпрацюємо з однією з кращих зуботехнічних лабораторій Дніпра і проводимо всі маніпуляції відповідно до протоколів сучасного світового протезування.

    Для заміщення одиничного дефекту встановлюють незнімні протези або імпланти. Імпланти по надійності, комфорту та естетики перевершують будь-які зубні конструкції, але вони найдорожчі.

    Більш доступні за ціною керамічні або металокерамічні коронки, які виглядають природно, забезпечують естетичний вигляд ротової порожнини.

    Суцільнолиті коронки встановлюють на далекі жувальні зуби. Вони недорогі і більш міцні.

    Знімний протез вимагає ретельної гігієни:

    • полоскання під проточною водою після кожного прийому їжі;
    • чищення зубів зубною щіткою і пастою двічі на день;
    • дезінфекція антисептичними розчинами;
    • лікувально-профілактична чистка у стоматолога раз на півроку (при протезуванні имплантами або носінні незнімних конструкцій);
    • зберігання в дезинфікуючому розчині.

    Пацієнтам зі знімними протезами слід обмежити тверду і клейку їжу.

    Заборонено самостійно підпилювати і відшліфовувати протез. При наявності відколів або тріщин необхідно звернутися до ортопеда для усунення дефектів в конструкції або заміни конструкції на нову.

    Для довговічності експлуатації протеза ми рекомендуємо своїм пацієнтам два рази на рік відвідувати стоматолога для оцінки його стану та професійного видалення зубного нальоту.

    Лікар-стоматолог Міщенко

    “На прийомі простою і зрозумілою мовою розповім про вашу проблему і запропоную варіанти її вирішення.”

    Міщенко С.B. Керівник клініки - Сергій Володимирович Міщенко, стаж стоматологічної практики — 23 роки. Напрямки: лікування та протезування зубів, естетична стоматологія, лікування захворювань пародонту
    Client Image

    Записатися на консультацію

    Запишіться на безкоштовну консультацію в нашій стоматології або задайте питання лікарю в вайбер або телеграм.