Фотополімерна пломба ( інша назва — фотокомпозитна) ідеально передає і відновлює природну форму, колір, рельєф і прозорість зуба. Пластичний світлочутливий фотополімер швидко твердне під впливом ультрафіолетових променів, що дає можливість точно відтворити форму зуба і відновити його правильний контакт з сусідніми зубами, а також зубами, які знаходяться на протилежній щелепі. Фотокомпозитну пломбу використовують для естетичної реставрації всіх груп зубів.

Переваги фотокомпозиту:

 • висока зносостійкість (7-10 років);
 • дуже мала усадка під час полімеризації;
 • час затвердіння 10-20 секунд;
 • довготривале збереження природного кольору і блиску;
 • підвищена стійкість до навантажень;
 • здатність заповнення важкодоступних порожнин;
 • низька токсичність.

Сучасне стоматологічне обладнання в поєднанні з механічною міцністю фотокомпозитів гарантують довготривалий функціональний і естетичний результат.

болит зуб пломба зуба восстановление зуба реставрация зуба восстановление воспаление десен

Як проходить установка пломб з фотополімера на зуби?

При огляді ротової порожнини стоматолог оцінює загальний стан зубощелепної системи і при необхідності направляє пацієнта на рентген-діагностику.

При підвищеній чутливості до болю, лікуванні глибокого і ускладненого карієсу для комфорту пацієнта лікування проводиться зі знеболенням. Для анестезії використовують гнучкі, ультратонкі карпульні голки, що робить процедуру менш травматичною, безболісної, і сучасні безпечні анестетики останнього покоління.

Наступний етап - механічна та медикаментозна обробка:

 1. Каріозну порожнину за допомогою зубного бору і стоматологічних інструментів очищають від пігментованого і м'якого дентину, при цьому здорові тверді тканини максимально зберігають. При повторному лікуванні зуба також видаляють старий пломбувальний матеріал.
 2. Утворену порожнину дезінфікують, висушують, наносять праймер і адгезив для міцної взаємодії світлокомпозитного матеріалу з тканиною зуба.

Підготовлену порожнину в зубі пошарово заповнюють фотокомпозитним матеріалом і полімеризують лампою 10-30 секунд. У нашій клініці для цього використовуються сучасні фотополімеризаційні лампи з м'яким стартом, які мінімізують усадку пломбувального матеріалу.

Колір пломби підбирають до природного кольору зубів.

Шліфування дозволяє відновити природну форму зуба, а полірування — надати йому гладкість. На цьому етапі зуб обробляють і полірують. Завдяки цьому пломба буде непомітною, а на її поверхні не буде накопичуватися зубний наліт.

Ціни на фотополімерний пломби

 • Консультація стоматолога безкоштовно
 • Накладення тимчасової особливих пломб 100 грн.
 • Відновлення зуба фотополімерною пломбою пришийкова порожнину, невеликий дефект 800 грн.
 • Відновлення зуба фотополімерною пломбою з порушенням контактного пункту від 900 грн.
 • Відновлення зуба фотополімерною пломбою більше 50% від 1000 грн.
 • Відновлення зуба пломбувальними матеріалами з використанням скловолоконних (конусних) штифтів від 2000 грн.
 • Художня реставрація зубів фотополімером від 1200 грн.
Записатися на консультацію

  Відгуки наших пацієнтів

  Я пришла с проблемой, которую другой врач не смог решить!В этом кабинете есть и необходимое оборудование для диагностики и лечения, и самое главное грамотный,внимательный специалист!Благодарю Сергея Мищенко за то,что он на своём месте!Всем здоровых улыбок🌞

  Ольга Куплевацкая

  Сергей Владимирович, спасибо Вам за такое внимательное отношение! За профессионализм!!! За тщательность, с которой Вы подходите к своей работе! Кажется,что пока Вам самому не понравится результат - не отпустите! 😂. Спасибо! И всем рекомендую!!!

  Виктория Калашникова

  Наблюдаюсь у Сергея Владимировича не первый год. Очень ему доверяю, доктор всегда тактичный, подробно рассказывает об особенностях процедуры, о всех деталях, чувствуется что он профессионал которому можно довериться. Делает быстро, а главное безболезненно и качественно! Спасибо, доктор !

  Арина Титова

  Сергей - высококлассный специалист с огромным опытом работы. Он отличается профессионализмом и индивидуальным подходом к каждому пациенту. Результат процедур всегда превосходит ожидания! Не меняю стоматолога уже 25 лет.

  Елена Николаева

  Каждый год прохожу здесь комплекс гигиены, а также полировку и проф.чистку зубов, которую выполняет Инна, позитивный врач с хорошей квалификацией. Всегда остаюсь доволен её работой) Большим плюсом является то, что во время работы с клиентом Инна грамотно и понятно объясняет каждый шаг своих действий, а сам визит проходит в лёгкой и непринуждённой атмосфере.

  Дмитрий Л.

  Популярні питання і відповіді

  Світлокомпозитна пломба відрізняється підвищеною зносостійкістю. Фотокомпозитний матеріал під дією УФ-променів утворює цілісну монолітну поверхню, що не сколюється, та за рахунок адгезивних систем не відшаровується від зубних тканин. При грамотному пломбуванні та ретельному гігієнічному догляді за зубами і ротовою порожниною середній термін служби пломби становить близько 10 років.

  Ціна пломби з фотополімеру залежить від виду дефекту, обсягу витраченого матеріалу, необхідності лікування пульпи і пародонту. Світлові композити доцільно використовувати для реставрації всіх груп зубів.Такі пломби дорогі, але вони більш міцні, довговічні та ідеально відтворюють естетику зубів.

  Композити хімічного затвердіння значно поступаються світловим пломбам за якістю, довговічності, естетикою. Міцний і пластичний полімер застигає тільки під впливом ультрафіолетових променів, що дає час і можливість стоматологу ідеально відтворити природну форму зуба.

  Композити хімічного затвердіння тверднуть завдяки хімічній реакції компонентів при їх змішуванні. Початкова стадія затвердіння триває перші 7 хвилин, тому лікар змушений швидко встановити пломбу. А швидко — це не завжди якісно.

  Інші переваги фотополімера:

  • Низький рівень усадки. Не треба створювати спеціальну форму для утримання пломбувального матеріалу, відповідно максимально зберігаються зубні тканини.
  • Матеріал застигає на 99,9% за 10-20 секунд до 4 мм.
  • Низька токсичність — можна ставити дітям старшого віку, вагітним жінкам.
  • Відсутність тріщин по межі «тканина-матеріал» мінімізує ризик розвитку вторинного карієсу.
  • Стабільність кольору.
  • Можливість полірування. Це забезпечує вам відчуття комфорту, мінімум нальоту, гарний естетичний вигляд.
  • Широка колірна гамма пломбувального матеріалу дозволяє підібрати відтінок ідентичний кольору зубів.
  Фотокомпозитна пломба добре зберігає естетичні властивості. Через рік-два світлокомпозитний матеріал вбирає кольорові барвники, і може трохи змінити колір. Зберегти первісні властивості фотополімерної пломби допоможе регулярна профілактична чистка та полірування зубів.

  Встановлювати тимчасову светокомпозитну пломбу необхідно у разі лікування глибокого і ускладненого карієсу, пульпіту, періодонтиту. У таких випадках пломбу установлюють на термін від кількох днів до одного місяця в залежності від складності захворювання, складу лікувального препарату. Протизапальні ліки діють від двох тижнів до місяця, антибактеріальні та антисептичні — 4-7 днів.

  Для відновлення дефектів на фронтальних зубах використовують рідкі мікро- і нанокомпозити, які максимально природно відтворюють форму, колір, рельєф і прозорість зубної тканини.

  Фахівці нашої клініки працюють на сучасній апаратурі і тільки з сертифікованими матеріалами, що гарантує гарну естетику і довговічність пломб.

  Лікар-стоматолог Міщенко

  “На прийомі простою і зрозумілою мовою розповім про вашу проблему і запропоную варіанти її вирішення.”

  Міщенко С.B. Керівник клініки - Сергій Володимирович Міщенко, стаж стоматологічної практики — 23 роки. Напрямки: лікування та протезування зубів, естетична стоматологія, лікування захворювань пародонту
  Client Image

  Записатися на консультацію

  Запишіться на безкоштовну консультацію в нашій стоматології або задайте питання лікарю в вайбер або телеграм.