«Золотий стандарт» сучасної стоматології — фотополімерні пломби для зубів. Вони швидко полімеризуються під впливом ультрафіолету, не змінюють свій колір з часом і служать від 10 років і більше.

Інші переваги фотополімерів:

 • низька ступінь усадки;
 • хороше зчеплення з тканинами за рахунок застосування адгезивів останніх поколінь;
 • герметичність — якісно закривають порожнину від мікробів.

Цементи хімічного затвердіння ми використовуємо в основному для тимчасового пломбування, так як термін їх служби і естетичні якості значно поступаються фотополімерним композитам.

Ми підбираємо колір пломби під натуральний колір зубів, що робить непомітними запломбовані ділянки.

болит зуб пломба зуба восстановление зуба реставрация зуба восстановление воспаление десен

Як проходить установка пломби на зуби

В процесі огляду ротової порожнини стоматолог визначає місце і глибину каріозної порожнини, оцінює стан старих пломб. Для детального вивчення будови ураженого зуба і діагностики запального процесу лікар може призначити рентген або компьютерну томограму проблемної ділянки.

Як правило, знеболювання застосовують при лікуванні середнього і глибокого карієсу (якщо є ймовірність зачепити зубний нерв),пульпіту, періодонтиту, а також при підвищеній чутливості до болю або вираженому психологічному дискомфорті.

Етапи анестезії:

 1. Якщо пацієнт боїться ін'єкцій, місце уколу обробляють гелем з анестетиком.
 2. Шприцем вводять знеболюючі препарати в м'які тканини ясен.
 3. Через кілька хвилин після ін'єкції пацієнт відчуває оніміння, яке зберігається від 15 хвилин до 2 годин.

Для знеболення ми використовуємо шприци з найтоншими голками, тому введення препарату буде практично безболісним.

Щоб пломба прослужила довгий час, і не виник вторинний карієс, порожнину ретельно очищають від інфікованих тканин і старого пломбувального матеріалу.

Проводиться при пульпіті і періодонтит, коли зубний нерв вже не можна врятувати. Механічну обробку здійснюють за допомогою бормашини. Бори підбирають відповідно до глибини каналу. Лікар ретельно очищає всі канали ураженого зуба, інакше інфіковані залишки дентину і пульпи приведуть до запалення. Оброблену порожнину промивають водою і просушують повітрям.

Медикаментозна обробка необхідна, щоб знищити інфекцію і ліквідувати запалення. Ми застосовуємо сучасні препарати, які мають протимікробну ефектом, прискорюють процес загоєння тканин і ліквідують запальні процеси. Після дезінфекції порожнину ретельно висушують, наносять адгезивний склад для хорошого зчеплення пломбувального матеріалу з тканинами зуба.

Підготовлену каріозну порожнину пошарово заповнюють пломбувальним матеріалом. Кожен шар полімерізують УФ-лампою.

При лікуванні глибокого і ускладненого карієсу встановлюють тимчасову пломбу, щоб відстежити реакцію тканин навколо зуба. При пульпіті і періодонтиті тимчасовою пломбою герметизують зубну порожнину в якій знаходиться ліки. Тимчасова пломба встановлюється на термін від 1 дня до одного місяця, після чого її замінюють постійної.

Після установки лікар перевіряє, як змикаються зуби і при необхідності зішліфовує виступаючі ділянки. Потім постійну пломбу шліфують і полірують таким чином, щоб відновити природну форму зуба і надати йому гладкість.

 

Ціни на пломбування зубів

 • Консультація стоматолога безкоштовно
 • Накладення тимчасової особливих пломб 100 грн.
 • Відновлення зуба фотополімерною пломбою пришийкова порожнину, невеликий дефект 800 грн
 • Відновлення зуба фотополімерною пломбою з порушенням контактного пункту від 900 грн.
 • Відновлення зуба фотополімерною пломбою більше 50% від 1000 грн.
 • Відновлення зуба пломбувальними матеріалами з використанням скловолоконних (конусних) штифтів від 2000 грн.
 • Художня реставрація зубів фотополімером від 1200 грн.
Записатися на консультацію

  Відгуки наших пацієнтів

  Я пришла с проблемой, которую другой врач не смог решить!В этом кабинете есть и необходимое оборудование для диагностики и лечения, и самое главное грамотный,внимательный специалист!Благодарю Сергея Мищенко за то,что он на своём месте!Всем здоровых улыбок🌞

  Ольга Куплевацкая

  Сергей Владимирович, спасибо Вам за такое внимательное отношение! За профессионализм!!! За тщательность, с которой Вы подходите к своей работе! Кажется,что пока Вам самому не понравится результат - не отпустите! 😂. Спасибо! И всем рекомендую!!!

  Виктория Калашникова

  Наблюдаюсь у Сергея Владимировича не первый год. Очень ему доверяю, доктор всегда тактичный, подробно рассказывает об особенностях процедуры, о всех деталях, чувствуется что он профессионал которому можно довериться. Делает быстро, а главное безболезненно и качественно! Спасибо, доктор !

  Арина Титова

  Сергей - высококлассный специалист с огромным опытом работы. Он отличается профессионализмом и индивидуальным подходом к каждому пациенту. Результат процедур всегда превосходит ожидания! Не меняю стоматолога уже 25 лет.

  Елена Николаева

  Каждый год прохожу здесь комплекс гигиены, а также полировку и проф.чистку зубов, которую выполняет Инна, позитивный врач с хорошей квалификацией. Всегда остаюсь доволен её работой) Большим плюсом является то, что во время работы с клиентом Инна грамотно и понятно объясняет каждый шаг своих действий, а сам визит проходит в лёгкой и непринуждённой атмосфере.

  Дмитрий Л.

  Популярні питання і відповіді

  Установка пломби при неускладненому карієсі без видалення нерва займає в середньому 30 хвилин. У складних випадках при ускладненому карієсі, коли доводиться обробляти і пломбувати кореневі канали — 1-1,5 години. Лікування глибокого карієсу, пульпіту або періодонтиту іноді вимагає 2-3 відвідувань. Перший візит — препарування каріозної порожнини, видалення пульпи, обробка порожнини, установка тимчасової пломби. Друге відвідування — видалення тимчасової пломби, пломбування каналів і установка, полірування і шліфування постійної пломби, але ми частіше прагнемо все зробити в одне відвідування.

  Це художня реставрація невеликих дефектів, як правило, фронтальних зубів або іклів полімерними мікро- і нанонаполненими композитами. Матеріал відрізняється від простих композитів підвищеною міцністю (термін служби близько 5-7 років), пластичністю, хорошими естетичними властивостями. Завдяки великому вибору відтінків і природної прозорості пломба виглядає як природна емаль.

  Підсумкова ціна на пломбу залежить від складності та обсягу роботи, ступеня руйнування зуба і кількості порожнин в зубі, а також від матеріалу пломби. Найдорожчі, але і при цьому якісн,і пломби виготовляються з фотополімерів. Запишіться до нас на безкоштовну первинну консультацію, і ми підберемо вам найкращий варіант по співвідношенню «ціна-якість».

  Для довговічності зубної пломби важлива ретельна механічна та медикаментозна обробка каріозної порожнини. У разі ускладнень карієсу всі канали хворого зуба повинні бути ретельно оброблені.В іншому випадку зростає ризик інфікування тканин і розвитку вторинного карієсу.

  Якщо проводилося пломбування каналів, до і після лікування проводять рентгенографію зуба. У нормі на знімку кожен зубної канал рівномірно заповнений пломбувальним матеріалом, відсутні порожнечі, сторонні предмети, зокрема, уламки інструментів. При накусуванні ви не повинні відчувати дискомфорт.

  У першому триместрі через можливость впливу на плід не рекомендується застосовувати анестезію. Тому установка або заміна пломби зуба проводиться в крайніх випадках: наприклад, при гострого болю і загрозу розвитку інфекції. Найбільш сприятливий період для будь-яких стоматологічних маніпуляцій — другий триместр, коли ризик небажаного впливу на плід мінімальний. Обмеження для лікування зубів в третьому триместрі — гіперчутливість матки до стресових ситуацій, що може спровокувати передчасні пологи. Для вагітних і годуючих пацієнток ми застосовуємо максимально безпечну безадреналіновую анестезію. Загальний наркоз протипоказаний.

  Це потрібно робити обов’язково, так як під коронкою може розвинутися карієс. У стоматологічній клініці доктора Міщенко ви можете якісно вилікувати зуби перед протезуванням і після цього встановити як безметалеві, так і металокерамічні коронки.

  Лікар-стоматолог Міщенко

  “На прийомі простою і зрозумілою мовою розповім про вашу проблему і запропоную варіанти її вирішення.”

  Міщенко С.B. Керівник клініки - Сергій Володимирович Міщенко, стаж стоматологічної практики — 23 роки. Напрямки: лікування та протезування зубів, естетична стоматологія, лікування захворювань пародонту
  Client Image

  Записатися на консультацію

  Запишіться на безкоштовну консультацію в нашій стоматології або задайте питання лікарю в вайбер або телеграм.