Карієс — це процес руйнування твердих тканин зуба. Він розвивається повільно, але при відсутності лікування призводить до запалення зубного нерва — пульпи. Основна причина розвитку захворювання — незадовільна гігієна порожнини рота, слабка, схильна до швидкого руйнування, емаль, вживання великої кількості солодкої їжі.
Грамотно проведене лікування допомагає відновити цілісність коронкової частини зуба і захистити його від подальшого руйнування. Якщо вчасно звернутися до лікаря шанси зберегти зуб живим, із збереженою пульпою, будуть максимально високими.
Види карієсу
Залежно від ступеня ураження зубної емалі розрізняють кілька форм захворювання. На стадії каріозного плями дефект локалізується в межах емалі, не зачіпаючи дентинне-емалеве з’єднання. При середньому — уражаються тканини емалі та дентину, на поверхні зуба формується дефект, так звана «дірка», з’являється реакція на гаряче, холодне. При глибокому — коронковая частина руйнується, вогнище знаходиться поблизу пульпи. Одна з найпідступніших форм захворювання — карієс кореня зуба, тому що основна частина кореня прихована під яснами. Тому прикореневій дефект може залишатися непоміченим довгий час.
Залежно від місця локалізації розрізняють карієс фиссур, пришийковий, міжзубний, карієс контактних поверхонь. Вторинне ураження емалі розвивається під пломбою або під коронкою, після раніше проведеного лікування. У дітей часто діагностують руйнування молочних зубів, тому що їх емаль досить слабка.
Лікування різних стадій карієсу
Якщо поверхневий карієс було діагностовано на стадії каріозної плями (ремінералізації емалі), є шанс уникнути препарування зуба.У цьому випадку проводять зішліфовку поверхневого шару емалі і подальшу ремінералізацію. Так вдається «запечатати» зуб і зупинити процес. У разі формування каріозного вогнища, незалежно від його розмірів, зуб препарують за допомогою бормашини і виконують пломбування.
При видаленні середнього і глибокого карієсу вкрай важливо ретельно видаляти всі патологічно змінені тканини. Навіть незначна ділянка каріозного дентину призведе до швидкого руйнування тканин. Потім висвердлену порожнину обробляють антисептиками, а на її дно накладають ізолюючу прокладку. Це необхідно для захисту пульпи від пломбувального матеріалу. Тільки після цього лікар приступає до пломбування. У більшості випадків використовуються фотополімерні композитні матеріали (світлова пломба). Заключний етап — шліфування та полірування зуба.
Якщо каріозний процес ускладнений розвитком запаленням пульпи або тканин, що оточують корінь, значить, зберегти нерв живим не вийде. У цьому випадку проводиться лікування пульпіту або періодонтиту. Лікар препарує зуб, за допомогою спеціальних інструментів видаляє пульпу, а потім ретельно очищає, розширює кореневі канали. Якщо початкова і середня ступінь захворювання лікуються за одне відвідування, в цьому випадку відвідати лікаря доведеться двічі. Після видалення пульпи в кореневих каналах зуба залишають протизапальний препарат, коронковая частина закривається тимчасовою пломбою. Лікар зможе запломбувати канали, а потім встановити постійну пломбу тільки при відсутності ускладнень.
Ціни на лікування карієсу
- Консультація безкоштовно
- Анестезія 100 грн.
- Лікування поверхневого карієсу 800 грн.
- Лікування середнього карієсу 900 грн.
- Лікування глибокого карієсу 1000 грн.
- Художня реставрація зуба 1200 грн.
- Видалення пломби 50 грн.
- Фторування 100 / 200 грн.
- Глибоке фторування (1 щелепа) 500 грн.
- Виготовлення композитного вініра прямим методом 1400 грн.
- Лікування початкового карієсу Icon (Німеччина) 600 грн.
Зворотній дзвінок
Послуги
Варіанти реставрації
Реставрація передніх зубів
Реставрація жувальних зубів
Відгуки наших пацієнтів

Сергей Владимирович, спасибо Вам за такое внимательное отношение! За профессионализм!!! За тщательность, с которой Вы подходите к своей работе! Кажется,что пока Вам самому не понравится результат - не отпустите! 😂. Спасибо! И всем рекомендую!!!
Виктория Калашникова
Наблюдаюсь у Сергея Владимировича не первый год. Очень ему доверяю, доктор всегда тактичный, подробно рассказывает об особенностях процедуры, о всех деталях, чувствуется что он профессионал которому можно довериться. Делает быстро, а главное безболезненно и качественно! Спасибо, доктор !
Арина Титова
Сергей - высококлассный специалист с огромным опытом работы. Он отличается профессионализмом и индивидуальным подходом к каждому пациенту. Результат процедур всегда превосходит ожидания! Не меняю стоматолога уже 25 лет.
Елена Николаева
Каждый год прохожу здесь комплекс гигиены, а также полировку и проф.чистку зубов, которую выполняет Инна, позитивный врач с хорошей квалификацией. Всегда остаюсь доволен её работой) Большим плюсом является то, что во время работы с клиентом Инна грамотно и понятно объясняет каждый шаг своих действий, а сам визит проходит в лёгкой и непринуждённой атмосфере.
Дмитрий Л.Популярні питання і відповіді
Скільки часу займає лікування карієсу?
В середньому, процес займає 10-40 хвилин, в залежності від обсягу робіт. Лікар повинен повністю вичистити порожнину, обробити її, відновити коронкову частину зуба. При поверхневому карієсі це не займе багато часу, але якщо каріозна порожнина велика, розташована в незручному місці — доведеться змиритися з тим, що вам доведеться провести в кріслі стоматолога більше години.
Чи боляче лікувати карієс?
Лікування маленької «дірки» проходить абсолютно безболісно. Дискомфортні відчуття можливі при лікуванні середнього і глибокого карієсу. Щоб пацієнт відчував себе комфортно, лікар зробить укол анестетика, а особливо чутливим пацієнтам ми знеболимо місце уколу анестезуючим гелем.
Як проходить лікування від карієсу у дітей?
Для лікування молочних зубів використовуються сучасні безпечні пломбувальні матеріали і анестетики. На стадії каріозного плями лікар може запропонувати виконати сріблення або ремінералізацію. Якщо дитина відчуває сильний страх перед лікарями, можна розглянути можливість лікування під седацією.
Чи вийде видалити карієс раз і назавжди?
Лікар видалить уражені тканини в повному обсязі, але він не зможе гарантувати, що руйнування не почнеться знову. Адже це безпосередньо залежить від дотримання пацієнтом гігієни порожнини рота. Уважне ставлення до стану порожнини рота значно знижує ризик рецидиву.
Як виконується діагностика карієсу і чи можна виявити його самостійно?
Плями та каріозні порожнини на жувальних і зовнішніх поверхнях, як правило, добре проглядаються, але прішійкові та міжзубні ураження часто залишаються непомітними для пацієнтів. Стоматологи нашої клініки легко виявлять їх під час прийому завдяки своєму досвіду, гарному освітленню та використанню спеціальних інструментів. Тому не можна нехтувати профілактичними оглядами, шанси, що ви чогось не помітите досить великі.
Лікар-стоматолог Міщенко
“На прийомі простою і зрозумілою мовою розповім про вашу проблему і запропоную варіанти її вирішення.”
Міщенко С.B. Керівник клініки - Сергій Володимирович Міщенко, стаж стоматологічної практики — 23 роки. Напрямки: лікування та протезування зубів, естетична стоматологія, лікування захворювань пародонту
Я пришла с проблемой, которую другой врач не смог решить!В этом кабинете есть и необходимое оборудование для диагностики и лечения, и самое главное грамотный,внимательный специалист!Благодарю Сергея Мищенко за то,что он на своём месте!Всем здоровых улыбок🌞
Ольга Куплевацкая