Ендодонтія — напрям терапевтичної стоматології, який спеціалізується на лікуванні захворювань періодонта і пульпи. Найбільш поширена ендодонтична послуга — обтурація кореневих каналів (пломбування). Показання — різні форми пульпіту, періодонтиту, підготовка до протезування, невдале попереднє лікування кореневих каналів.

Методики пломбування кореневих каналів:

 • метод латеральної конденсації,
 • техніка ін’єкційної термогутаперчі.

Наші фахівці постійно вдосконалюють професійні навички і знання на конференціях і семінарах, що гарантує ефективність і безпеку лікування кореневих каналів. Наша мета — зберегти здоров’я і функції ваших зубів та уникнути їх видалення.

Як проходить ендодонтичне лікування і пломбування каналів зуба

При першому відвідуванні лікар оцінює в якому стані знаходиться пульпа ураженого зуба і визначає стратегію лікування. Ендодонтичне лікування може проводитися як за один візит, так і в кілька етапів.

На початку лікування доктор виконує рентгенологічний знімок, щоб отримати детальне зображення зуба та прилеглих тканин.

Лікування каналів проводиться під анестезією. Сучасні анестетики ефективно блокують передачу нервових імпульсів, що робить процедуру лікування комфортної для пацієнта і лікаря. Стан оніміння відчувається через кілька хвилин після ін'єкції і зберігається до п'яти годин.

Потім лікар ізолює робочу область за допомогою коффердама, і розкриває порожнину зуба.

Для вільного доступу до каналу кореня зуба лікар препаруює емаль бором. В розкритий кореневий канал до упору вводять пульпоекстрактори, провертають кілька разів, витягають частину пульпи зуба або її повністю. 

Пульпектомія буває вітальна — пульпу видаляють за одне відвідування стоматолога під місцевим знеболенням, і девітальна — з обробкою пульпи парапастою з формальдегідом. Ми не проводимо девітальну пульпектомію,тому що ця методика вважається застарілою і має дуже обмежений список показань.

Кореневий канал очищають від інфікованих тканин, старого пломбувального матеріалу і надають йому форму, необхідну для пломбування. 

У нашій клініці обробка каналів проводиться механічною системою з використанням мікроскопа, що дозволяє побачити всі найдрібніші відгалуження і провести обробку максимально ретельно, тим самим виключивши подальший розвиток інфекції і запалення.

Медикаментозна обробка каналів проводиться шляхом введення в кореневий канал зуба розчинів, які мають антисептичну дію і полегшують розширення каналів коренів зуба.

При лікуванні пульпіту і періодонтиту в декілька сеансів, підготовлений кореневий канал і все його відгалуження герметично заповнюють лікувальною пастою, потім встановлюють тимчасову пломбу хімічного затвердіння. Повноту наповнення каналу контролюють за допомогою рентгенівського знімка.

До складу пасти входять антибактеріальні, протизапальні, антимікробні компоненти, стероїдні гормони. Паста знаходиться в каналі 3-10 днів, потім її замінюють новою. Процедуру повторюють до повного припинення інфекційно-запального процесу. 

В ході терапії регулярно проводять рентгенологічний контроль. При позитивній динаміці лікування завершують пломбуванням кореневих каналів, відновленням зуба за допомогою внутріканальних штифтів (при необхідності). Далі встановлюють фотополімерну пломбу під колір зуба, шліфують її і полірують.

Ціни на пломбування каналів зуба і лікування

 • Механічна і медикаментозна обробка каналу однокореневого зуба від 300 грн.
 • Повторна інструментальна та медикаментозна обробка каналу від 250 грн.
 • Пломбування каналу зуба лікувальної пастою від 250 грн.
 • Застосування матеріалу " Pro-root " для прямого покриття пульпи 1 зуба від 400 грн.
 • Застосування матеріалу " Pro-root " для відновлення кореневого каналу від 700 грн.
 • Тимчасова пломба після ендодонтичного лікування від 80 грн.
 • Пов'язка антибактеріальна від 250 грн.
 • Видалення інструменту з каналу від 300 грн.
 • Видалення суцільнолитий вкладки від 600 грн.
 • Видалення стекловолоконного штифта від 500 грн.
 • Видалення анкерного штифта від 400 грн.
 • Обробка однокореневого зуба (первинна ендодонтія 1 етап) від 800 грн.
 • Обробка каналів двухкорневого зуба (первинна ендодонтія 1 етап) від 1000 грн.
 • Обробка каналів многокорневого зуба (первинна ендодонтія 1 етап) від 1200 грн.
 • Розпломбування однокореневого зуба (повторна ендодонтія 1 етап) від 900 грн.
 • Розпломбування каналів двухкорневой зуба (повторна ендодонтія 1 етап) від 600 грн.
 • Розпломбування каналів многокорневого зуба (повторна ендодонтія 1 етап) від 1200 грн.
 • Пломбування однокореневого зуба (2 етап) від 500 грн.
 • Пломбування двокореневого зуба (2 етап) від 1000 грн.
 • Пломбування каналів многокорневого зуба (2 етап) від 1500 грн.
 • Використання мікроскопа для лікування кореневих каналів + 600 грн.
Записатися на консультацію

  Відгуки наших пацієнтів

  Я пришла с проблемой, которую другой врач не смог решить!В этом кабинете есть и необходимое оборудование для диагностики и лечения, и самое главное грамотный,внимательный специалист!Благодарю Сергея Мищенко за то,что он на своём месте!Всем здоровых улыбок🌞

  Ольга Куплевацкая

  Сергей Владимирович, спасибо Вам за такое внимательное отношение! За профессионализм!!! За тщательность, с которой Вы подходите к своей работе! Кажется,что пока Вам самому не понравится результат - не отпустите! 😂. Спасибо! И всем рекомендую!!!

  Виктория Калашникова

  Наблюдаюсь у Сергея Владимировича не первый год. Очень ему доверяю, доктор всегда тактичный, подробно рассказывает об особенностях процедуры, о всех деталях, чувствуется что он профессионал которому можно довериться. Делает быстро, а главное безболезненно и качественно! Спасибо, доктор !

  Арина Титова

  Сергей - высококлассный специалист с огромным опытом работы. Он отличается профессионализмом и индивидуальным подходом к каждому пациенту. Результат процедур всегда превосходит ожидания! Не меняю стоматолога уже 25 лет.

  Елена Николаева

  Каждый год прохожу здесь комплекс гигиены, а также полировку и проф.чистку зубов, которую выполняет Инна, позитивный врач с хорошей квалификацией. Всегда остаюсь доволен её работой) Большим плюсом является то, что во время работы с клиентом Инна грамотно и понятно объясняет каждый шаг своих действий, а сам визит проходит в лёгкой и непринуждённой атмосфере.

  Дмитрий Л.

  Популярні питання і відповіді

  Молочні зуби при ознаках пульпіту, пародонтиту також підлягають ендодонтичному лікуванню. Своєчасна і грамотна терапія дозволяє зберегти молочний зуб до його заміни постійним, і спрямована на усунення хронічних запальних процесів. Збереження молочного зуба в свою чергу попереджає зсув зубних рядів.

  Приймати їжу і напої можна відразу після установки фотополімерних пломб і через 2 години після установки пломби хімічного затвердіння.

  Вартість обтурації каналів визначає лікар після оцінки стану ураженого зуба. Ціна залежить від методу пломбування, ступеня пошкодження пульпи і пародонту, матеріалу пломби, попереднього лікування.

  Ми надаємо своїм пацієнтам безкоштовну 15-хвилинну консультацію, на якій ви можете обговорити етапи, терміни і вартість лікування.

  Болісні відчуття пов’язані з механічним впливом і роздратуванням тканин зуба. У нормі больові відчуття помірні, і проходять самостійно протягом 2-5 днів. Якщо вас турбує гострий біль, необхідна консультація лікаря.

  Інші можливі причини зубного болю після лікування:

  • реакція на препарати, лікувальні пасти, стоматологічний матеріал;
  • розгерметизація пломби;
  • зміна прикусу;
  • перфорація зубного кореня;
  • недостатня механічна та медикаментозна обробка каналів кореня зуба.

  В середньому для повного лікування пульпіту і періодонтиту знадобиться 1-2 візита до лікаря, між якими проходить 3-10 днів.

  Перший прийом — розсвердлювання зубної порожнини, видалення уражених тканин, механічна і антисептична обробка каналів кореня зуба, заповнення їх лікувальної пастою. 

  Друге відвідування — ревізія осередку ураження, установка тимчасової пломби. Останній етап — пломбування кореневих каналів зуба і установка постійної пломби. Якщо необхідно зуб помістити під коронку, це займе додатковий час, тому що потрібно буде обробити зуб під коронку, зняти відбитки і виготовити коронку в зуботехнічній лабораторії.

  При своєчасному ендодонтичному лікуванні пульпи і пародонту можливо повністю зберегти зуб, його функції та форму. Лікування та пломбування каналів ліквідує запальний осередок і запобігає поширенню інфекції.

  Лікар-стоматолог Міщенко

  “На прийомі простою і зрозумілою мовою розповім про вашу проблему і запропоную варіанти її вирішення.”

  Міщенко С.B. Керівник клініки - Сергій Володимирович Міщенко, стаж стоматологічної практики — 23 роки. Напрямки: лікування та протезування зубів, естетична стоматологія, лікування захворювань пародонту
  Client Image

  Записатися на консультацію

  Запишіться на безкоштовну консультацію в нашій стоматології або задайте питання лікарю в вайбер або телеграм.